Wszystkie kategorie

Aktualności

Strona główna > Aktualności

Letnia jazda na świeżym powietrzu, dlaczego warto wybrać ubrania szybkoschnące

Czas: 2022-07-11 Odsłon: 72

3-1

Ćwiczenia sprawiają, że ludzie są zdrowi i energiczni, zwłaszcza w dzisiejszych czasach wiele osób ma zwyczaj biegać i wstać wcześnie rano, aby pobiegać lub poćwiczyć, ludzie będą znacznie lepszym duchem dnia, kochają sportowców, dają innym bardzo słoneczny dzień uczucie rzeczywiście, ale także bardzo elitarne. Ale jakie ubrania powinniśmy nosić podczas ćwiczeń? Szybkoschnące ubrania mogą być dobrym wyborem.
Niektórzy uważają, że szybkoschnące ubrania są bardzo tajemnicze, myśląc, że w środku jest wiele zaawansowanych technologicznie komponentów, w rzeczywistości większość szybkoschnących ubrań jest wykonana z tkanin z włókien chemicznych, tylko ze względu na inną technologię przetwarzania, dzięki czemu ma różnorodne magiczne efekty, których nie ma zwykłe ubranie. Szybkoschnące ubrania to nie wchłanianie potu, ale pot zostanie szybko przeniesiony na powierzchnię ubrania, poprzez cyrkulację powietrza odparuje pot, aby osiągnąć cel szybkiego suszenia, ogólna prędkość suszenia szybkoschnących ubrań niż bawełna tkaniny do 50% szybciej.

3-2

Tkaniny używane w ubraniach szybkoschnących to głównie poliester, ale niektóre wykorzystują przyjazne dla środowiska włókna, takie jak soja. Poliester nie jest tak chłonny jak bawełna i len. Największą cechą włókna poliestrowego jest to, że nie zasysa wody po wchłonięciu, ale zwiększa szybkość parowania poprzez zwiększenie powierzchni mokrej.
Właściwości użytkowe odzieży szybkoschnącej: wiele osób uprawiających sport, aby pozbyć się dużej ilości potu gromadzącego się na powierzchni skóry, uczucia dyskomfortu, zakłada „wygodną i oddychającą” odzież bawełnianą. Ale w rzeczywistości odzież bawełniana może tylko wchłaniać pot i nie oddychać, nie nadaje się do odzieży sportowej. Właściwym podejściem jest wybór luźnej i wygodnej, rozciągliwej, przewiewnej i szybkoschnącej odzieży.
Przedstawiliśmy efekty funkcjonalne odzieży szybkoschnącej, następnie przedstawiamy sposób czyszczenia odzieży szybkoschnącej oraz środki ostrożności.

3-3

Jak często prać szybkoschnące ubrania? Szybkoschnące ubrania należy prać po każdym ćwiczeniu.
Zaleca się zmianę i pranie odzieży intymnej tego samego dnia w odpowiednim czasie, aby uniknąć rozwoju bakterii, plam z potu i innych pozostałości plam. Przed praniem odzieży należy sprawdzić metkę prania wewnątrz odzieży i wyprać ją zgodnie ze środkami ostrożności i metodami prania wskazanymi na etykiecie prania, aby uniknąć uszkodzenia odzieży w wyniku niewłaściwych metod prania.
Jak lepiej prać szybkoschnące ubrania? Ogólnie rzecz biorąc, szybkoschnące ubrania są bardziej wodoodporne i pyłoodporne, wystarczy wlać trochę detergentu do prania do wody, moczyć ubrania przez pół godziny, delikatnie pocierać, dobrze spłukać i użyć suszarki bębnowej lub po prostu powiesić.
Szybkoschnąca tkanina odzieżowa więcej polipropylenu, ta tkanina jest łatwa do mechacenia, im częściej zjawisko prania jest bardziej oczywiste, w suszeniu lub w pobliżu źródła ognia łatwo się starzeje. Później większe zastosowanie poliestru zamiast polipropylenu, jego właściwości nie są łatwe do mechacenia i starzenia. Obie tkaniny w praniu, nie trzeć energicznie, wyprać w pralce, potem też otworzyć na "delikatny" bieg.
Szybkoschnące ubrania są produkowane zgodnie z wymaganiami środowiska zewnętrznego. Ogólnie wiosną i latem można nosić ubrania szybkoschnące, gdy są one wygodniejsze niż ciężki worek treningowy, dużo bardziej praktyczne. Dlatego ci, którzy kochają sport, sport, jazdę na rowerze, podróże na świeżym powietrzu, odzież szybkoschnąca to bardzo dobry wybór.