Wszystkie kategorie

Aktualności

Strona główna > Aktualności

Dlaczego tkanina poliestrowa jest popularna? Czy tkanina poliestrowa jest naprawdę bardzo nieoddychająca?

Czas: 2022-07-11 Odsłon: 85

Tkaniny z czystych włókien naturalnych to bawełna, konopie, jedwab, wełna, azbest itp. Chociaż główne włókno naturalne, ale nie ma nieistotnych problemów, takich jak niestabilność chemiczna, polega na niskiej wydajności materiałów naturalnych, włókna naturalne są podatne na pleśń , ćmy, blaknięcie po użyciu, niełatwe do ustawienia, łatwe do wytworzenia zmarszczek itp.

4-1

In consideration of more mass production, chemical fibers are put on the market in one experiment and improvement, low cost and high yield, and can be modified, easy to process and have a strong tensile properties. Such as polyester fiber, which is commonly known as polyester fabric, according to polyester has excellent shaping properties, włókno poliestrowe and fabric by shaping or straight, or fluffy pleats, in use, even after many washes, can also maintain the original form.
A właściwości chemiczne poliestru, cząsteczka poliestru składa się z krótkiego alifatycznego łańcucha węglowodorowego, grupy estrowej, pierścienia benzenowego, końcowej grupy hydroksylowej alkoholu, usuń dwie końcowe grupy hydroksylowe alkoholu, nie ma innych genów polarnych, dlatego omówiono włókno poliestrowe jako słaba hydrofilowa.

4-2

Cząsteczka poliestru zawiera 46% grupy estrowej, a grupa estrowa może być hydrolizowana i pękana termicznie powyżej 200 ℃, a silny kontakt alkaliczny zostanie zmydlony, a stopień polimeryzacji zostanie zmniejszony, a detergent o zwykłej dawce poniżej 100 ℃ nie ma żadnego wpływu na tkaninie poliestrowej.
Tkanina poliestrowa może wytrzymać silne światło, dlatego nadaje się do tkanin zasłonowych. W porównaniu z włóknami naturalnymi tkaniny poliestrowe są bardziej odporne na działanie promieni słonecznych. Podczas suszenia ubrań wiele osób zauważy znak „Brak ekspozycji na światło słoneczne”, ponieważ wiele tkanin może mieć skutki uboczne, gdy są wystawione na działanie promieni słonecznych, ale w głębi duszy wiele osób uważa, że ​​ubrania nie mają duszy, jeśli nie są wystawione na działanie promieni słonecznych (kaszel). , dzięki czemu tkaniny poliestrowe mogą być bezpiecznie wystawione na działanie promieni słonecznych i trucizn (haha).
Poliester jest również bardzo elastyczny, nawet po wielokrotnym przecieraniu szybko wróci do swojego pierwowzoru i nie pozostawi nieestetycznych zagnieceń.
Jest też kwestia bezpieczeństwa, tkaniny poliestrowe są niezwykle odporne na ciepło, a technologia formowania parowego doskonale się trzyma.

4-3

Odporność chemiczna tkaniny poliestrowej jest również bardzo dobra, detergenty chemiczne środki piorące, takie jak wybielacz klasy i nie powodują szkód w materiale tkaniny. Odzież poliestrowa nie musi martwić się zbytnio o pleśń, pamiętaj, aby włożyć do szafki kilkanaście kulek na mole, aby mieć pewność, że ubrania są umieszczone w szafce, ale też martwić się żółknięciem i długimi plamami pleśni? Nawet jeśli umieścisz N naftalików, nadal martwisz się miłością do ubrań w szafce, ale tkanina poliestrowa może być w stanie zasadniczo obejść tego rodzaju problemy.

4-4